Berk 'fozE' Gürel Counter-Strike 1.6 AnimaTronic clanının üyesidir.Foze'nin ağzından AnimaTronic; 4 İstanbul 1 Mersin oyuncusuna sahip bir clan.Tüm oyuncular profesyonel olarak oynuyor.Menejerlerimiz Türkiyenin en iyilerinde ve bizim gibi bir çok iyi clana daha menejerlik yapıyorlar.Takımdaki 4 oyuncumuz real ve yakın arkadaşlar.Hiç bir zaman performansları düşürecek davranışta bulunmuyorlar.Kavga,gürültü yok.Yenilmeyi bilen bir takımız.

Bize kendini tanıtırmısın?

Adım Berk.18 yaşındayım.Mersinde yaşıyorum.

Mersinde yaşıyorsun biraz Mersinden bahsedermisin?

Mersin benim için yaşanmaz bir şehir.Sokaklara çıkmak zor.Gezilecek yer yok.Mersin üniversitesi olmasa mersin bir hiç.

Nickinizin yani fozE'nin anlamı nedir ve neden seçtiniz?

Aslında ilk nickim keNdO'ydu.Mersinde hemen hemen herkez bilmeye başlamıştı.Buda canımı sıkmıştı.çünkü bir çok özentilerim çıkmaya başladı ve benim nicklerimi kullanarak küfürler yada başka şeyler yapılmaya başladı.Bende tribal nickleri severim ve birden içimden foze diyesim geldi ve fozE hoşuma gitti.

Gelecek planlarınızı anlatırmısınız?

Yazılım şirketinde çalışmak.Yoğun bir iş olsada bilgisayar başında zaman geçirmeyi seviyorum.Ve tabiki yurtdışında oyun performansımı göstermek.

Arkadaşlarınız ve Ailenizle iletişiminiz nasıldır?

Bazı nedenlerden dolayı çoğu arkadaşımla ilişkimi kestim.Aslında hayatımda bir çok arkadaşım var.Çoğu başka illerdende olsa destek çıkıyor ve moral veriyorlar bunlarda gerçek arkadaşlık demektir.Fakat hayatımda öyle bir 4 arkadaşım varki.Canımı verebileceğim insanlar.Arman,yiğit,baran,ersin.Bunlar en zor günümde en çok destek verenim ve tek dostlarım.Ailemle aram iyi herkez susunca ortam sakin :)

Merak edilen soru neden Counter-Strike?

Bir çok oyun oynadım.Bunda en iyisi olmayı başardık.Örneğin DotA.Mersinde çok iyi bir takımımız vardı.Ama bir süre sonra ortam sıktı.Takımlar gelmemeye başladı.Halley internet cafe Adeks den sonra en iyi internet cafe, fakat hiç bir etkinliği yok.Bu bizi üzdü.
Bizde dotayı bıraktık.Ben tek olarak counter-strike a devam ettim.

AnimaTronic sizin için ne ifade ediyor?

AnimaTronic haddinden fazla çaba sarfeden bir clan.Her clan profesyoneldir fakat her clan çok çaba sarfedemez.Oyuncular ellerinden gelen herşeyi yapıyor.Fakat karşılığını alamıyoruz.Bir çok funlarımız var.100ü aşkın kişi her turnuvada bize destek mailleri yağdırıyor.
Fakat dünyanın sayılı organizasyonlarında yer aldığımızda insanlar bize saygı gösteriyor.Yenildiğimize lanet yağdırıyor.Türkiyede böyle...

Türkiye'deki Counter-Strike geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Herkezin söylediği şeyler tabiki.Gelecek yok.En azından bir 2013 e kadar.Sponsor sorunu, mekan sorunları.Diğer ülkelerde televizyon kanalları bile kuruldu.7/24 Canlı yayınlar yapılıyor artık.Fakat Türkiye hiç birşeyin farkında değil.Bilişim firmalarının el atmaları gerek.Türkiyede olcak gibi değil bu.Türkiye antreman salonu takımlar için.Asıl maçlar yurtdışında..

Neden 2013?

*Henüz ne açılım sorunu ne başka bir sorunu çözmüş değiliz.Bu zamanda büyük çaplı bir organizasyon yapılsa kimsenin haberi olmicak.ESL her ili gezicez diye söz verdi, fakat istanbulda 2-3 minicup yaptı çekildi.Neden?Katılım sayısı az.Reklam yok.Peki ESL bu işde en iyisi ise, katılımı az ise başka hangi turnuva türkiyeye gelebilir?Hiç biri.Bunun için ülke sorunlarını aşmamız lazım ve biranönce bilişim dünyasına hızlı bi şekilde girmemiz gerek.

Haklısınız.Peki ESL'nin organizasyonlarını nasıl buluyorsunuz?

ESL ayda yılda bir kez büyük ödüllü turnuva yapıyor.Oda sponsorları sayesinde.Ama en çok çabalayan lig.Canlı yayınlar,reklamlar,hediyeler.Bir çok ödüller veriyorlar.Fakat sadece yurt dışında.ESL işin ciddiyetine varmış durumda ve bir çok lig canlı yayına geçtiğinde hrkezin aklına esl gelicek ve herkez ESL nin yolunda yürücek.Buda ESL işin babası olucak demektir.Şimdilik ESL Türkiyede sessiz sedasız süzülüp gidiyor.Umarım birgün patlama yaparsa bizde zevkle takip ederiz.

Bize hayatındaki en önemli 5 kişiyi 1-2 cümle ile anlatırmısın?

Arman : Hayatımda 1 lira için insanları kırdığını görmedim.Dostları paradan daha değerli olduğunu biliyor.Ve canınız sıkkın olsada eğlenene kadar susmicaktır =)
Baran : Çok düşünceli ısrar etmez ama iyiliğini ister.DotA manyağıdır bzimle DotA oynayana kadar susmicaktır.
Yiğit : Allah yardımcısı olsun.Askerde şuanda çok mert bi insan.Çok dertleşiriz yiğitle.Dinlemeyi sever.Ve delinin teki
Ersin : geçen sene ankaraya taşındı.Her akşam beraber olurduk.Gezerdik içerik eğlenirdik.Hayatımızı yaşardık.o gitti durgunlaştık biraz.
Cansu : izmirli arkadaşım çok saçma şeylere bazen kafasını takıyor ama şimdi üniversite falan derken kendini derse vermiş durumda.Çok zaman yanımda oldu sohbeti herşeyi çok iyi bi kız.

Örnek aldığınız kimse varmıdır?

Evet , aslında dayımın yaptığı herşeyi yapmak isterdim.Tabi belli bi yaşa geldiğinizde ilginiz kayboluyor.Dayım giyinimiyle araba sürmesiyle herşeyiyle ilgimi çekerdi.Fakat şimdi sık görüşemediğimiz için ilgimi kaybettim.
Ve oyuncu olarakda örnek aldığım kişi RobbaN.Sempatik birisi.

Genç Counter-Strike oyuncularına önerileriniz nelerdir?

Eğer profesyonel bi şekilde ilerlemek istiyorlarsa ve bunuda Türkiye'de istiyorlarsa.Türk oyuncuların demolarını izlemeleri gerek.Ve bu demolardan tecrübeleri örenmeleri gerek.Her attığınız maç size aim ve tecrübe kazandırır.Her yenildiğiniz maç size hatalarınızı gösterir.Her yendiğiniz maç ise kazandığınız tecrübeleri gösterir.Oynayarak öğrenilcek herşey.Özellikle zamanla.

Türk clanlarından gelecekte iyi bir yere ulaşabilecek varmı sizce?

Türk clanlar dediğim gibi antreman yapıyorlar Türkiyede.Yurt dışındaki takımlar Türklerden çok korkuyor.Dünyanın en iyi leri Türk oyuncular yeterince korkutuyor zaten.Türkiyede clanların yurt dısına çıkamama sebeblerinden birtanesi.Nerdeyse Türklerle atmakdan korkuyor dercesine Türk takımları çağırmıyorlar.Türkiyede en iyi takım DarkPassage değil.DarkPassage, yurt dısına çıkmış ve orayı bilen bir takım.Yani kimse gidemezse DP gider.Fakat DP den çok güçlü 10 takım var Türkiyede.İsim vermek istemiyorum.İstanbul adeks de bir çok takım yenen takımlar var.Biz türkiyenin en iyi takımları yeniyoruz ve en iyisi biziz diyorlar
Fakat öyle değil.Türkiyemizde 80 il daha var.Bilmediğimiz takımlar var.İstanbula gelecek durumları yada zamanları olmayan takımlar var.Yani ESL her ildeki takımlarımızı gözönüne çıkartana kadar en iyisi diye birşey yok.

Bize bilgisayarınızın özelliklerini söylermisiniz ? (:

Tabi.Fakat komik olucak biraz.512 Ram, 256 ekran kartım var.Komik değil mi :)
İyi oyuncu gördüklerinde insanlar direk bilgisayarı çok iyi bu adamın ondan böyle oynuyor gibi laflar söyleniyor.
Fakat gerekirse evime gelip bakabilirler.Tek sg içinde 60 fps ye düşen bir makinada oynuyorum.Bu yeterince kötü.İyi bilgisayarda oynamak isterdim bende =)

Bu Röportaj Hakkında Düşünceleriniz nelerdir?

Sizin gibi bu sektöre ilgi duyan ve yazmayı okumayı seven insanlarla muhabbet içerisinde olmak bana zevk veriyor.
Bizim için zamanınızı harcıyorsunuz size minettarız.Herşey için teşekkür ediyorum.

Buradan kendilerine teşekkür ederiz.

Türkiye'yi yurtdışında Bu güne kadar Vndtt [2002 Kore] , VNC [2003 Çin-Xian] , 2004 [TeamQuash - ABD - Sanfransisco] , 2005 [TheGamerTeam(TG) CS:Source Fransa] , 2006 - 2010 DP : Italya - Monza , Rusya , Fransa (ESWC) Dışında bu ülkede bir takım asla temsil etmedi. Netten oynanan bir turnuvayada Böyle bir takım asla katılmadı.

Nerenizden neler uyduruyorsunuz ? Ben 2002'den beri içindeyim foZe diye bi oyuncu asla duymadım hele ki profesyonel oyuncu camiasında.

hemşerim :) Mersinde organizasyon hatta arkadaş camiasında istanbul ankaraya turnuvalarına katılan counter strike da. bir çok kişi gördüm. Sölediği gibi Mersin güzel şehir ama yaşanmaz hale geldi her şehirden insan dolu :/

os1

olduser
Salvadore demiş ki:
Türkiye'yi yurtdışında Bu güne kadar Vndtt [2002 Kore] , VNC [2003 Çin-Xian] , 2004 [TeamQuash - ABD - Sanfransisco] , 2005 [TheGamerTeam(TG) CS:Source Fransa] , 2006 - 2010 DP : Italya - Monza , Rusya , Fransa (ESWC) Dışında bu ülkede bir takım asla temsil etmedi. Netten oynanan bir turnuvayada Böyle bir takım asla katılmadı.

Nerenizden neler uyduruyorsunuz ? Ben 2002'den beri içindeyim foZe diye bi oyuncu asla duymadım hele ki profesyonel oyuncu camiasında.
Herkesin duyması zorunlu değil, bilen biliyor foZe'nin kim olduğunu cool2:

Türkiye'yi yurtdışında temsil ettiyse bu takım bence cs oynayan coğu kişi bilmeli.
nasıl bilen biliyor ? varmı böyle bir sacmalık. yurtdısından bı cafe grubu ıle kucuk bı organızasyon duzenlendıyse o baska tabi.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
pmg ilginç bir topic kimdir bu kişi neden röprtaj yapılmış ve nasıl yapılmış tam tanımak isterdim doğrusu ^^

os1

olduser
kronos24 demiş ki:
Türkiye'yi yurtdışında temsil ettiyse bu takım bence cs oynayan coğu kişi bilmeli.
nasıl bilen biliyor ? varmı böyle bir sacmalık. yurtdısından bı cafe grubu ıle kucuk bı organızasyon duzenlendıyse o baska tabi.
2 gün önce SK Gaming ilke Maç yaptılar 5-5 bitti maçları.SK Gaming kimmi onuda bilmezsiniz oturun araştırın. :muck: :mrgreen: :mrgreen:

os1

olduser
extraloob demiş ki:
pmg ilginç bir topic kimdir bu kişi neden röprtaj yapılmış ve nasıl yapılmış tam tanımak isterdim doğrusu ^^
foZe hemşerim olur okan abi burakkonyar'da diğer üyeliğim.Dedim bu arkadaşla bir röportaj yapayım.Sitemizin üyeleride tanımış olur :curtain:

madem bu kadar artislik tavırların var. bkz. sk gaming ne onuda bılmezsınız.

o zaman su sk ıle attıkları macın HLTV kayıtlarını veya. herhangi bi sekilde baska bir video kayıtlarını ver susup cekıleyım kenara.

bu arada yaptıkları mac nasıl bir formatta yapıldı ya ? 5 - 5 nasıl biter bir mac ?

os1

olduser
kronos24 demiş ki:
madem bu kadar artislik tavırların var. bkz. sk gaming ne onuda bılmezsınız.

o zaman su sk ıle attıkları macın HLTV kayıtlarını veya. herhangi bi sekilde baska bir video kayıtlarını ver susup cekıleyım kenara.

bu arada yaptıkları mac nasıl bir formatta yapıldı ya ? 5 - 5 nasıl biter bir mac ?
http://www.sk-gaming.com/content/29680-BRush_with_walle_and_RobbaN_this_Sunday

Artık gidermisin konudan.En altta bakarsan görürsün.

'05:05 WhiteHawk, foZe, GRQVE (1st)'

iyide bu sk takımı ile yapılan bir maç değilki ?

de_dust2 haritasında sadece b üzerinde yapılan 2v3 bir karşılaşma.böyle bir turnuvadaki maçı sk ile maç yaptılar ve 5-5 bitti gibi bir şekilde belirtemezsin.

hicbirsekilde oyuncuyu kötülemiyorum sonucta oynamıslar kinzularınıda almıslar helal olsun. ben senin tavırlarına takılı kaldım :wink1:

Thoobia demiş ki:
kronos24 demiş ki:
2 gün önce SK Gaming ilke Maç yaptılar 5-5 bitti maçları.SK Gaming kimmi onuda bilmezsiniz oturun araştırın. :muck: :mrgreen: :mrgreen:
Sen ***şakmı geçiyosun ??? Dur extraya tekrar okutayım bu topici ss aldım ha sakın sileyim falan deme.

Şimdi 15 yaşında ki rezil rüvaza kardeşim. Bu yaşta yalan dolan şeyler söylemek ileride bağımlılık yapar bu birincisi.

İkincisi SK yani Schroet Kommandos gibi İsveçin efsanevi bi takımı berk zütürrüzübük gibi bi adamla oyun oynayacak kadar düşmedi.

Üçüncüsü Seni buraya mod yapanın aklına şaşarım çünkü cs de 5-5 diye bi maç bitişi olmaz. mr 16 yani max round 16 şeklinde oynanır . Takımların oynadıkları round örneğin 8-7 olduğunda teror ct değişilir tekrar başlanır ilk 16 Round a ulaşan takım oyunu kazanır. Onun dışında berabere kalsalar bile Uzatma oynanır 3 round. o da olmadı best of 3 şeklinde 3 harita ile kazanan belirlenir.

Bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın. Bu zavallı çocukcağız arkadaşı tarafından kandırılmış toplasan ikisinin yaşı 23 etmez.

Adam iyi oyuncu olabilir fakat fazla tanınmış değil ama ropörtaj için teşekkür ederiz :muck:
Ps:tartışmaya gerek yok sk gamingle maç yapmış dediğide 3vs3 galiba tam çözemedim gerçek sk gamingle 5e5 yapsalar 5-5 bitmesi imkansız + 5-5 bitmesinide anlıyamadım :P

os1

olduser
Salvadore demiş ki:
Thoobia demiş ki:
kronos24 demiş ki:
Sen ***şakmı geçiyosun ??? Dur extraya tekrar okutayım bu topici ss aldım ha sakın sileyim falan deme.

Şimdi 15 yaşında ki rezil rüvaza kardeşim. Bu yaşta yalan dolan şeyler söylemek ileride bağımlılık yapar bu birincisi.

İkincisi SK yani Schroet Kommandos gibi İsveçin efsanevi bi takımı berk zütürrüzübük gibi bi adamla oyun oynayacak kadar düşmedi.

Üçüncüsü Seni buraya mod yapanın aklına şaşarım çünkü cs de 5-5 diye bi maç bitişi olmaz. mr 16 yani max round 16 şeklinde oynanır . Takımların oynadıkları round örneğin 8-7 olduğunda teror ct değişilir tekrar başlanır ilk 16 Round a ulaşan takım oyunu kazanır. Onun dışında berabere kalsalar bile Uzatma oynanır 3 round. o da olmadı best of 3 şeklinde 3 harita ile kazanan belirlenir.

Bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın. Bu zavallı çocukcağız arkadaşı tarafından kandırılmış toplasan ikisinin yaşı 23 etmez.
Nolamaz kandırıldımmmm :twisted:

Bana cs öğreteceğine SK Gaming'in sitesini gez senin kadar bende cs oynadım.Hala da oynamaktayım.Maçın kaç kaç biteceğini bende biliyorum haa bu arada steamde oynuyorum ıd Thoobia ara bulursun.Biri şu zavallı ergene öğretsin bir dışkı bilmeden konuşmamayı :curtain: :byes:

Salvadore demiş ki:
Thoobia demiş ki:
kronos24 demiş ki:

Adam SpawN beyler dağılabilirsiniz.

Yukarı Alt