ExcI

%1100,011
Adamın biri birgün spor salonuna yazılmış.
Adam her gün gelip yalnızca koşu cihazına bir kere binip belli bir süre sonra inip gidiyormuş. Durumu fark eden salon çalışanı patrona gidip bahsetmiş.

Aynı adam ertesi gün tekrar gelmiş koşu cihazı için hazırlanırken patron adamın yanına gitmiş. Beyefendi kaydınızı inceledim premium paket satın almışsınız buradaki bütün cihazları gün boyunca kullanabilirsiniz aynı zamanda istediğiniz atıştırmalıkları ve içecekleri içebilirsiniz. Bütün bunlar için ücret ödemenize bile gerek yok iken siz her gün gelip koşu cihazına bir kere binip gidiyorsunuz. İsterseniz spor salonu üyeliğinizi daha uygun fiyatlı olarak ayarlayabilirim demiş.

Adam salon sahibine ben yalnızca her gün yapılan koşu rekorunu tek seferde kırmak için geliyorum sonrada gidiyorum demiş.

Salon sahibi anlıyorum siz nasıl isterseniz öyle olsun dedikten sonra isterseniz yarın sabah buraya olimpiyatlarda maraton rekoru kırmış birini getirebilirim böylelikle sizde onun rekorunu geçerek her gün gelip gitmek zorunda kalmazsınız demiş. Adam kabul etmiş.

Ertesi sabah olimpiyatlarda altın madalya ile maraton rekoru kırmış eski bir sporcu gelmiş özel alandaki koşu bandının yanına gidip saatlerce koştuktan sonra cihazdan inmiş ve patronun yanına gidip birlikte adamın gelmesini beklemeye başlamışlar.

Birkaç saat geçtikten sonra adam gelmiş elbisesini ve ayakkabılarını değiştirip koşu cihazının başına geçmiş. Son rekoru kontrol edip gülümsedikten sonra bu muazzam bu tempo ile bu kadar sürede çok iyi bir rekor demiş.
Spor salonundaki herkes olduğunu yerde saatlerce adamı izlemek için hazır iken adam koşuya başlamış. Fakat 30 dk sonra cihazdan inmiş. Herkes şaşkınlık içinde hayal kırıklığına uğramışken salon sahibi adamın yanına gidip salonun son rekorunu geçemezdiniz fakat sizde çok iyi koştunuz sizi tebrik ederim artık diğer aletlerimizide kullanmak istersiniz diye düşünüyorum demiş.

Adam etrafındakilere baktıktan sonra salon sahibine dönüp aslında rekorunuzu geçtim sadece siz bunu göremediniz demiş.
Herkes birbirine bakıp bunun nasıl olabileceğini düşünmeye başlamış. İçlerinden biri koşu cihazının yanına gidip inanılmaz gerçekten son rekoru geçmiş diye bağırmış. Herkes cihazın başında toplanıp ekrana bakmışlar ve gerçekten de adamın rekor kırdığını farketmişler.
Salon sahibi adama bunu nasıl başardınız sizden önceki atlet tam 3 saat boyunca koştu siz ise sadece 30 dk koştunuz demiş.

Adam gülümseyerek sizin getirdiğiniz atlet koşu bandının kronometresini açmayı unutmuş bende dün yaptığım kendi son rekorumu kırdım demiş.

Son düzenleme:
Yukarı Alt