Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
Evet arkadaşlar, isro oynayan bütün arkadaşlarımızın ortak sorunu artan dolar euro kuruna göre TL'nin değer kaybetmesiyle silk fiyatlarının tavan yapması. Şuan minimum aylık yüklemek gereken 300 silk neredeyse 1000 lira bantlarına yaklaşmış durumda.
Halende fiyatlar artmakta..
Ben geçenlerde joymax'a ticket atmıştım, cevap olarak " Sizi anlıyoruz, fakat Silkroad Online global bir oyundur. Fiyatlarda global fiyatlandırmaya göre yapılmaktadır." gibi bir cevap almıştım. Yani Türkiyeye yada enflasyonun yükseldiği diğer ülkelere göre bir fiyatlandırma çalışmaları olmadıklarını söylediler.

Sizlere sorum, eğer böyle silk fiyatları artarsa isro'dan türkler çekilir mi? Yani siz olsanız çekilir misiniz?

Öncelikle oyuna yatırman gereken silk aylık 300 değil 2 aylık 300 silk fiyatı 800 lira civarında vermiş olduğun bilgilerin yanlışlığından dolayı isro ya başlamayı düşünen arkadaşları da daha başlamadan vazgeçireceksin. Fiyatları göz önüne alırsak vip olabilmek için aylık 400 lira gibi bir bütçe ayrılması gerekiyor. Silk iteminide kendisine harcamayıp golda vs çevirirse vip maliyeti çok çok daha ucuza geliyor aylık bazda. Silk iteminide kendisine harcadığı senaryoda ise aylık maliyeti 400 tl olan bir oyun şuan için isro ki bu parayıda zaten 2 gün dışarı adımını atsan harcıyorsun çok bir maliyeti yok düşününce isronun. Tr sro daha ucuzcular doluşur tabi zamanla konuya Allah onlara akıl fikir versin ne diyelim ^^

Server
Celeus
Takımı
Galatasaray
Öncelikle oyuna yatırman gereken silk aylık 300 değil 2 aylık 300 silk fiyatı 800 lira civarında vermiş olduğun bilgilerin yanlışlığından dolayı isro ya başlamayı düşünen arkadaşları da daha başlamadan vazgeçireceksin. Fiyatları göz önüne alırsak vip olabilmek için aylık 400 lira gibi bir bütçe ayrılması gerekiyor. Silk iteminide kendisine harcamayıp golda vs çevirirse vip maliyeti çok çok daha ucuza geliyor aylık bazda. Silk iteminide kendisine harcadığı senaryoda ise aylık maliyeti 400 tl olan bir oyun şuan için isro ki bu parayıda zaten 2 gün dışarı adımını atsan harcıyorsun çok bir maliyeti yok düşününce isronun. Tr sro daha ucuzcular doluşur tabi zamanla konuya Allah onlara akıl fikir versin ne diyelim ^^
Kankam aylık olarak bahsettiğim miktar 300, bunun içerisinde devil res, clock, diğer ihtiyaçlarda var illaki. İster istemez ayda 300 silki gözden çıkarman gerekiyor. Tamam vip oluyorsun ama sadece VIP'le iş bitiyor olsa ne güzel :D
Item whelleemesi fortune atması.. Bunların hepsi birer masraf.
Ayrıca orta tier bi charın varsa prem şart, prem + devil + clock olunca fiyat artıyor.

Senin dediğin gibi sadece 300 silk yükleyip VIP yapmak yeni serverlerde char kasmak içindir. Diğer serverlerde sadece 300 silk ile 2 ay boyunca başka silk harcamadan geçinebiliyorsan ya charın çoktur oyun içi gelirin fazladır yada dw de hotanda stallarda 2 ay geziyorsundur başka açıklaması yok :D

Ancak, bu maliyeti daha da düşürmek mümkün. Silk itemini golda çevirerek VIP maliyetini çok daha ucuza getirmek mümkün. Bu ilginç siteyi de tavsiye edebilirim Ayrıca, yeni serverlerde char kasmak için sadece 300 silk harcamak yeterli olabilir. Ancak, diğer serverlerde sadece 300 silk ile 2 ay boyunca başka silk harcamadan geçinmek mümkün değil.

Son düzenleme:

ExcI

ExcI
konuya kesin noktayı koyayım mı?

Ortaokuldaydık yıl en fazla 2006 bilemedin 2007 o kadar. Herkes silkroad oynuyor 17 leveli atlayamıyorum muhabbetleri felan yapıyoruz sınıfta son ceketlileriz siyah pantalon beyaz gömlek mavi ceket şık oluyoruz eğitimde. Biz den sonra her okul kendine özgü bir kıyafet felan çıakrdı bir garip oldu müdürler para kasmaya başladı. Şimdilerde serbest kıyafet olmuş galiba öyleyse iyi olmuş.

O zamanlar 300 silkte 30 TL veriyoruz. Bir adamın hesabıma PTT'ye gidip para yatıyoruz oda bize silkmi veriyordu premium mu veriyordu tam hatırlamıyorum ama böyle bir döngü var yani.
Oyun tıka basaydı sıra bekliyoruz o zamaanlar oyundaki herkes Türk neredeyse
Xian felan var galiba tibet te yeni mi açıldı.

Özetle ; şimdi bir içler dışlar çarpımı yapalım.
yıl 2006 / 300 silk ₺30 / asgari ücret net ₺380TL
yıl 2023 / 300 silk ₺905 / asgari ücret net ₺11.404

hmmm. aynı alım gücünde değişen bir şey yokmuş .

Ama o zamanlar muhabbet vardı oyunda şimdi hereks zombi olmuş ^^

+ Şimdi hatırladım o zamanlar lise 3 yıldı biz ortaokuldan mezun oluncca 4 yıla çıktı :)

Yukarı Alt