Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
MV5BMTUxMjIzODI0NV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDk3OTI2MDI@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg

Farklı hafif müzikal bir şeyler arayanlar için: A Series of Unfortunate Events (Talihsiz Serüvenler Dizisi)'i önerebilirim.
Ben müzikal sevmediğim halde keyif alarak izlediğim bir dizi, deneyebilirsiniz.

Dizide, son derece zengin ailelerini gizemli bir yangında kaybettikten sonra "Kont Olaf" isimli esrarengiz akrabalarının yanına gönderilen "Baudelaire" soyadlı üç yetim çocuğun hikayesi anlatıyor. Onlar, ailelerinden kalan mirası kullanabilmek için en büyük kardeşlerinin reşit olmasını beklemektedir. Bir yandan ailelerinin ölümü ile ilgili karanlık sırları ortaya çıkarmaya çalışırken diğer yandan sahip oldukları geleceklerini ellerinden almaya çalışan "Kont Olaf" ile uğraşmak zorunda kalırlar.

Takımı
Galatasaray
Big Little Lies

liane moriarty'nin avusturalyadaki bir sahil kentinde (pirriwee peninsula, sydney) ilkokula giden çocuklar ve onların aileleri üzerine yazdığı sürükleyici, düşündürücü, etkileyici roman.

roman'da 5 yaşındaki çocuklarını okulun tanıtım toplantısına götüren anneler okul bahçesinde çocuklarını almak için beklerken okul dağılır küçük annabella annesi renata'nın yanına geldiğinde boynunda bir iz olduğu fark edilir. öğretmen erkek çocukları sıraya dizer ve annabella'dan kimin onun boğazını sıktığını söylemesini ister. annabelle ziggy'i gösterir. ziggy böyle bir şey yapmadığını söylese de renata küçük oğlanın kızından özür dilemesini ister. ziggy'nin annesi jane oğlunun yapmadığı bir şey için özür dilemesini kabul etmez. iki anne arasındaki gerginlik diğer annelere de sıçrar ve veliler arasında bir kutuplaşma başlar. kitap ziggy zorba (bully) mı değil mi? yoksa zorbalığa mı maruz kalıyor üzerinden okuldaki çocukların aile hayatlarına bakar.

Yukarı Alt